• آدرس: کرمانشاه، روبروی پاساژ پلازا، برج نوبهار، طبقه 5، واحد 9
نوبت دهی تلفنی: 09355354347

سوالات متداول درباره لنزهای اسکلرال

سوالات متداول در مورد لنزهای اسکلرال

1.لنز اسکلرال چیست و چرا برای درمان بسیاری از بیماری های چشمی به خوبی عمل می کند؟

لنز اسکلرال یک عدسی با قطر بزرگ است که از مواد بسیار نفوذپذیر اکسیژن ساخته شده است و روی چشم حرکت نمی کند و هیچ تماسی با قرنیه ندارد. در عوض، یک مخزن مایع از محلول نمکی استریل فضای بین سطح پشتی عدسی صلبیه و سطح جلوی قرنیه را پر می کند. این مخزن مایع بی‌نظمی‌های سطح قرنیه را پر می‌کند و اجازه می‌دهد دید راحتی داشته باشید.

لنز اسکلرال و مایع زیر آن از قرنیه در برابر قرار گرفتن در معرض محیط و اثرات مالشی پلک ها بر روی سطح آسیب دیده چشم محافظت می کند. این محلول مایع زیر لنز همچنین اکسیژن قرنیه را تامین می کند و به بافت چشم آسیب دیده اجازه می دهد تا تحت یک فرآیند بهبود قرار گیرد. در بیشتر موارد، یک لنز اسکلرال به خوبی طراحی شده و متناسب، دید و راحتی را به طور چشمگیری بهبود می بخشد.

سوالات متداول در مورد لنزهای اسکلرال

2. چه بیماری های چشمی با لنز اسکلرال بهتر درمان می شوند؟

تعدادی از بیماری ها و شرایط چشمی وجود دارد که به بهترین وجه با لنز اسکلرال درمان می شوند. لنزهایی اسکلرال را می‌توان به گونه‌ای ساخت که تقریباً با هر شکل چشمی و هر درجه‌ای از خطای بینایی مطابقت داشته باشند و در عین حال چشم آسیب دیده بیمار التیام یابد. بیماری های رایج چشمی که با لنز اسکلرال درمان می شوند عبارتند از:

  • قوز قرنیه
  • عوارض جراحی پس از انکسار ناشی از لیزیک، جراحی کراتوتومی رادیال، PRK، ALK، CK و غیره. بسیاری از این عوارض عبارتند از نوسان دید، هاله ها، حساسیت به نور، کاهش دید در شب و داخل منزل، هاله، انفجار ستاره، دوبینی، درد چشم و خشکی مزمن چشم.
  • عوارض ناشی از جراحی پیوند
  • اکتازی قرنیه بعد از لیزیک. زمانی تصور می شد که اکتازی قرنیه یک عامل خطر نادر برای لیزیک است. در حقیقت، ما شاهد کاهش بینایی بیشتر بیماران به دلیل اکتازی قرنیه ناشی از لیزیک و بسیاری از عوارض جانبی دیگر هستیم که ممکن است سال‌ها پس از انجام عمل لیزیک رخ دهد.
  • خشکی چشم مزمن به دلیل بیماری سیستمیک، داروها و انواع بیماری های چشمی.
  • بسیاری از بیماری های خودایمنی مانند سندرم استیون جانسون، سندرم شوگرن و قرنیه آسیب دیده در نتیجه ضربه چشم، دژنراسیون قرنیه و دیستروفی، آسیب های شیمیایی و سوختگی چشم.
  • ناهنجاری های پلک، آنیریدیا و بسیاری از بیماری ها و شرایط دیگر.

رزرو نوبت جهت فیت لنز اسکلرال در کلینیک اپتومتری هاکان

3. موقعی که از لنز تماسی استفاده میکنم چشم هایم دچار سوزش شدید می شود و لنز از چشم من بیرون می زند، آیا این اتفاق با لنزهای اسکلرال رخ خواهد داد؟

خیر. هنگامی که لنز اسکلرال به درستی طراحی شده باشد، از چشم شما خارج نمی شود یا بیرون نمی زند. چون لنزهای اسکلرال بزرگ هستند و روی قسمت سفید چشم قرار می گیرند. لنزهای اسکلرال روی چشم حرکت نمی کنند و لبه های لنز اسکلرال زیر پلک ها قرار می گیرند.

4. آیا قرار دادن و برداشتن لنزهای اسکلرال مشکل است؟

خیر. اما در کلینیک هاکان ما به تمام بیماران نحوه استفاده و نگهداری لنز اسکلرال را خواهیم گفت که بعد از چند بار تمرین به راحتی می توانید آنرا انجام دهید.

لنزهای اسکلرال معجزه درمان سندرم خشکی چشم

5. چقدر طول می کشد تا لنزهای سفارشی آماده شود؟

لنزهای اسکلرال شما در پایان جلسه معاینه سفارش داده می شوند. اگر لنز ایرانی سفارش دهید یک تا دو هفته بعد و اگر خارجی باشد سه تا چهار هفته بعد آماده خواهد شد.

6. آیا لنزهای اسکلرال می توانند قوز قرنیه را درمان کنند؟

لنزهای اسکلرال یک راه حل انقلابی برای قوز قرنیه هستند. آنها طوری طراحی شده اند که روی قرنیه قرار بگیرند و یک طاق پر از اشک بین عدسی و قرنیه ایجاد کنند. این نه تنها بینایی را بهبود می بخشد، بلکه برای مبتلایان به قوز قرنیه نیز راحتی ایجاد می کند.

تازه‌ترین مطالب