• آدرس: کرمانشاه، روبروی پاساژ پلازا، برج نوبهار، طبقه 5، واحد 9
نوبت دهی تلفنی: 09355354347

لنز تماسی چند کانونی چیست و چه مزایایی دارد؟

لنز تماسی چند کانونی چیست و چه مزایایی دارد؟

آیا می‌دانستید که بیش از 2 بیلیون نفر در جهان دارای عیوب انکساری بینایی هستند؟ این عدد 25 درصد از جمعیت جهان است! در حالی که عینک و لنزهای تماسی رایج‌ترین روش‌های اصلاح عیوب انکساری هستند، اما گزینه دیگری هم وجود دارد: لنزهای تماسی چند کانونی.

این لنزها هم برای افراد نزدیک بین و هم برای افراد دوربین تجویز می‌شود. آنها دید را در تمام فواصل اصلاح می‌کنند، برخلاف لنزهای تماسی مونویژن که فقط برای یک فاصله کاربرد دارند.

به همین دلیل این لنزها در میان افراد مبتلا به مشکلات بینایی بسیار محبوب هستند. آیا شما یا کسی که دوستش دارید از لنزهای تماسی چند کانونی استفاده می‌کنید؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد لنزهای تماسی چند کانونی به ادامه مطلب مراجعه کنید!

لنزهای تماسی چند کانونی چیست؟

لنزهای مولتی فوکال برای کمک به دید بهتر در فواصل مختلف طراحی شده‌اند و هم مشکل نزدیک بینی و هم دور بینی را تصحیح می‌کنند. این لنزها مزایای متعددی نسبت به لنزهای تک دید دارند. آنها به شما این امکان را می‌دهند که بدون نیاز به حمل دو جفت عینک یا لنز تماسی در تمام فواصل به خوبی ببینید.

همچنین می‌توانند دید طبیعی‌تری نسبت به لنزهای تک دید ارائه دهند، زیرا به طور دقیق‌تری از نحوه تمرکز طبیعی چشم تقلید می‌کنند.

لنز تماسی چند کانونی

مزایای لنز تماسی چند کانونی:

در ادامه برخی از مزایای کلیدی ذکر شده است:

سردرد کمتر
این لنزها می‌توانند به شما کمک کنند که در فواصل دور و نزدیک بهتر ببینید. این قابلیت برای کسانی ایده‌آل است که در دیدن نمای نزدیک یا راه دور مشکل دارند.

راحتی
آنها در انواع یکبار مصرف و غیر یکبار مصرف موجود هستند. شما می‌توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها و سبک زندگی شما مطابقت دارد.

استفاده آسان
تنظیم این لنزها نسبت به عینک‌های دو کانونی یا سه کانونی، راحت‌تر است.

اگر به دنبال جایگزینی برای عینک هستید، لنزهای مولتی فوکال می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. اگر در مورد این لنزها سوالی دارید با اپتومتریست خود صحبت کنید. آنها می‌توانند به شما در این تصمیم‌گیری کمک کنند و به شما بگویند آیا لنزهای چند کانونی برای شما مناسب هستند یا خیر و بهترین نوع لنز را برای نیازهای شما توصیه کنند.

مزایای لنز تماسی چند کانونی

چه کسانی می‌توانند از لنزهای تماسی چند کانونی سود ببرند؟

لنزهای مولتی فوکال می‌تواند گزینه‌ای عالی برای افرادی باشد که می‌خواهند در تمام فواصل به وضوح ببینند.

آنها برای ارائه دید واضح در فواصل مختلف به جای یک لنز طراحی شده‌اند، کاری که لنزهای تماسی انجام می‌دهند.

این می‌تواند یک راه حل عالی برای افراد مبتلا به پیرچشمی باشد. پیرچشمی وضعیتی است که در آن توانایی دیدن اجسام نزدیک به دلیل افزایش سن سخت می‌شود.

همچنین لنزهای مولتی فوکال می‌تواند یک انتخاب خوب برای افرادی باشد که به صورت تمام وقت از عینک استفاده می‌کنند و می‌خواهند به لنزهای تماسی روی آورند. همچنین می‌تواند برای افرادی مناسب باشد که فقط برای مطالعه یا فعالیت‌های خاص به عینک نیاز دارند.

لنزهای تماسی چند کانونی بهترین گزینه برای همه افراد نیست بنابراین بهتر است با یک چشم پزشک مشورت کنید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا خیر.

چگونه لنزهای تماسی چند کانونی مناسب را انتخاب کنید؟

وقتی صحبت از لنزهای مولتی فوکال می‌شود، انواع لنز و برندهای مختلفی برای انتخاب وجود دارد و با این انتخاب‌های زیاد، تصمیم‌گیری برای اینکه کدام لنز برای شما مناسب است، زمان‌بر می‌شود.

در اینجا چند نکته کلیدی بیان شده است که به شما کمک می‌کند لنزهای مناسبی را بر اساس نیازهای خود انتخاب کنید:

با چشم پزشک خود مشورت کنید
چشم پزشک می‌تواند بهترین نوع لنز مولتی فوکال را برای نیازهای خاص و مشکلات بینایی شما توصیه کند. در مورد انواع مختلف لنزهای چند کانونی اطلاعاتی کسب کنید و اینکه پزشک کدام لنزها را توصیه می‌کند.

سبک زندگی خود را در نظر بگیرید
اگر سبک زندگی فعالی دارید، لنزی را انتخاب کنید که انعطاف و حرکت بیشتری را ارائه می‌دهد. اگر در تمام طول روز از لنز استفاده می‌کنید، لنزی را خریداری کنید که به اندازه کافی راحت باشد تا در طول روز به چشم‌هایتان آسیب وارد نشود.

بودجه خود را در نظر بگیرید
لنزهای تماسی چند کانونی کمی گران‌تر از لنزهای تماسی سنتی هستند و بهتر است هنگام تصمیم گیری بودجه خود را در نظر بگیرید.

آنها را امتحان کنید
هنگامی که انتخاب‌های خود را محدود کردید، قبل از تصمیم‌گیری نهایی، لنزهای تماسی چند کانونی را امتحان کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که لنزها راحت هستند و اصلاح بینایی مورد نیاز را ارائه می‌دهند.

مزایای لنز چند کانونی

سوالات متداول درباره لنزهای تماسی چند کانونی

اگر به فکر لنزهای مولتی فوکال هستید، احتمالاً در مورد آن‌ها سوالاتی دارید. در ادامه برخی از متداول‌ترین سوالات در مورد این لنزها بیان شده است:

قیمت لنزهای تماسی چند کانونی چقدر است؟

هزینه لنزهای مولتی فوکال بسته به نوع و برند انتخابی متفاوت است. قبل از تصمیم‌گیری نهایی حتماً با چشم پزشک خود در مورد هزینه لنز صحبت کنید.

لنزهای تماسی چند کانونی چقدر دوام دارند؟

می‌توانید بیشتر لنزهای مولتی فوکال را به مدت یک سال استفاده کنید. اما ممکن است برخی از لنزها بسته به نیاز فردی شما به تعویض زودتری نیاز داشته باشند.

آیا می‌توانم تمام روز از لنزهای تماسی چند کانونی استفاده کنم؟

بله، اگر لنزهای مولتی فوکال راحت هستند و اصلاح بینایی مورد نیاز شما را فراهم می‌کنند، می‌توانید تمام روز از این لنزها استفاده کنید، البته برخی از افراد ممکن است پس از چند ساعت استفاده از لنزهای تماسی به استراحت نیاز داشته باشند.

چگونه لنزهای تماسی چند کانونی را تمیز کنم؟

شما باید این لنزها را طبق دستورالعمل سازنده تمیز کنید. حتماً با چشم پزشک خود در مورد بهترین راه تمیز کردن و مراقبت از لنزهای تماسی چند کانونی خود مشورت کنید.

لنزهای تماسی چند کانونی را امتحان کنید.

اکنون که درباره این لنزها اطلاعاتی بدست آوردید امیدواریم آنها را امتحان کنید!

اگر در مورد لنزهای مولتی فوکال سؤالی دارید یا می‌خواهید در مورد سایر محصولات لنز بیشتر بدانید، لطفاً با ما تماس بگیرید. ما خوشحال می‌شویم که به هر یک از سوالات شما پاسخ دهیم!

منبع: multifocal contact lenses

تازه‌ترین مطالب