• آدرس: کرمانشاه، روبروی پاساژ پلازا، برج نوبهار، طبقه 5، واحد 9
نوبت دهی تلفنی: 09355354347

10 دلیلی که کودکان باید در زمستان از عینک آفتابی استفاده کنند

خرید عینک آفتابی کودکان

استفاده از عینک آفتابی برای کودکان در زمستان و موقع باریدن برف به همان اندازه مهم است که در یک روز تابستانی در ساحل از عینک آفتابی استفاده می‌کنند.

بر اساس بیانیه سیاست آکادمی اطفال آمریکا (AAP) در مورد اشعه ماوراء بنفش، آسیب UV در طول عمر تجمع می‌یابد. عینک آفتابی ممکن است به کاهش بیماری‌های چشمی مرتبط با اشعه ماوراء بنفش در سال‌های آینده کمک کند.

علت استفاده عینک کودکان در زمستان

1- پرتوهای خورشید می‌توانند لایه‌های بیرونی چشم را بسوزانند، همانطور که اشعه می‌تواند پوست را بسوزاند.

2- برف تا 80 درصد از اشعه‌های خورشید را منعکس می‌کند. برف درصد انعکاس بسیار بیشتری نسبت به آب، ماسه، سیمان، چمن یا خاک دارد. هنگامی که نور خورشید از برف منعکس می‌شود، آن را در بیرون بسیار روشن می‌کند و می‌تواند تابش شدیدی ایجاد کند که دیدن را دشوار می‌کند.

3- فعالیت‌های زمستانی در فضای باز خطر آسیب چشم را افزایش می‌دهند. مطمئناً یک روز گردش در سراشیبی یا سورتمه زدن با بچه‌ها باعث بیماری چشمی نمی‌شود. قرار گرفتن در تپه‌های پوشیده از برف به پرتوهای منعکس شده اجازه می‌دهند تا از همه جهات به چشم‌ها برخورد کنند.

عینک آفتابی کودکان

4- ارتفاع نیز تشعشع را افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، استراحتگاه‌های زمستانی معمولا در ارتفاعات بالاتر قرار دارند. هرچه ارتفاع بالاتر باشد، جو کمتری برای فیلتر کردن پرتوهای مضر وجود دارد. علاوه بر این، آب و هوای سرد، ابرهای سبک و نور خورشید در افق، محافظت کمی را ارائه می‌دهند.

5- علائم اولیه برف کوری را بشناسید. برف کوری نوعی فوتوکراتیت، یک بیماری دردناک چشمی است که توسط اشعه ماوراء بنفش منعکس شده از یخ و برف ایجاد می‌شود. این مانند آفتاب سوختگی قرنیه چشم است و می‌تواند در هر فردی رخ دهد – حتی در چشم‌های محافظت نشده نوزادانی که با کالسکه حمل می‌شوند یا کودکان نوپا که زیر برف می‌چرخند و بچه‌های بزرگ‌تر که سورتمه می‌روند.

در نوزادان و کودکان نوپا که از عینک آفتابی استفاده نمی‌کنند: مراقب پلک زدن بیش از حد یا انحراف بی‌دلیل باشید. به یاد داشته باشید، نوزادان زیر شش ماه باید از نور مستقیم خورشید دور باشند.

در کودکان بزرگتر: ممکن است از ناراحتی چشم، روشنایی بیش از حد، تحریک، خشکی و مشکل در پلک زدن شکایت داشته باشند. ممکن است چشمان آنها قرمز و اشک آلود به نظر برسد. این علائم اغلب به اشتباه به باد یا سرما نسبت داده می‌شود. علائم ممکن است بلافاصله یا بعد از 8 تا 12 ساعت پس از مواجهه ظاهر شوند. درد و تاری موقت ممکن است دیرتر ایجاد شود.

6- در حالت ایده آل، از یک چشم پزشک کودک در مورد نوع عینک آفتابی بپرسید. عینک آفتابی در سوپرمارکت‌ها و جاهای دیگر هم موجود است و ممکن است قیمت کمتری داشته باشد. اما، کسی در این مکان‌ها نمی‌تواند به شما کمک کند عینک مناسبی را برای فرزندتان انتخاب کنید. اکثر عینک‌های آفتابی تابستانی اجازه می‌دهند نور بیش از حد به چشم وارد شود.

به دنبال چه چیزی باشید: عینک انتخابی 99% و بالاتر از اشعه UV-A و UV-B را مسدود کند یا جلوی آن را بگیرد، به خوبی جا بیفتد، تمام ناحیه بین ابروها و وسط گونه‌ها را بپوشاند و به سمت گوش بپیچد. به دنبال برچسب یا برچسبی روی عینک آفتابی باشید که نشان‌دهنده محافظت کامل در برابر اشعه‌های UVA و UVB باشد.

خرید عینک آفتابی کودکان

7- کلاه، روسری و ضد آفتاب محافظت از آفتاب را کامل می‌کنند. نور خورشید اغلب به عنوان دلیل مشکلات پلک نادیده گرفته می‌شود. پوست پلک‌ها حساس و نازک است و به راحتی می‌سوزد. کلاه‌هایی با لبه‌ها یا گیره‌هایی با عرض حداقل سه اینچ به سایه چشم‌ها و پلک‌ها کمک می‌کنند. عینک آفتابی نیز این کار را انجام می‌دهد. روسری به محافظت از گردن کمک می‌کند. کرم ضد آفتاب را روی قسمت‌های باقیمانده پوست بمالید، اما از قرار دادن لوسیون یا اسپری ضد آفتاب در چشم کودک خود اجتناب کنید.

8- اگر کودک خردسالتان عینک آفتابی خود را به چشم نمی‌زند، استرس نداشته باشید. عینک آفتابی در مواقعی مهم است که کودکان برای چندین ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرند. با استفاده از عینک آفتابی (و ضد آفتاب) خودتان الگوی خوبی بگذارید.

9- نحوه درمان برف کوری را بدانید. هنگامی که علائم در بیرون ظاهر می‌شود، کودک خود را از نور خورشید دور کنید. اگر پناهگاه در دسترس نیست، شال، ژاکت یا کلاه اسکی را روی چشم‌ها قرار دهید. با کمپرس سرد، ایبوپروفن (Motrin، Advil) یا استامینوفن (Tylenol)، محیط تاریک و خرید اشک مصنوعی از داروخانه، ناراحتی را از بین ببرید. اگر 24 ساعت بعد چشمان کودک شما همچنان قرمز و تحریک شده است، با پزشک اطفال خود تماس بگیرید.

10- تقریباً همه موارد برف کوری به طور خود به خود در طی چند روز بهبود می‌یابند. هیچ عارضه فوری قابل مشاهده‌ای وجود ندارد – همانطور که هیچ عارضه فوری از قرار گرفتن روزانه در معرض نور خورشید وجود ندارد. اما، آسیبی که رخ می‌دهد دائمی است. به عنوان آب مروارید ده‌ها سال بعد در زندگی آشکار می‌شود.

با آموزش اهمیت استفاده از عینک آفتابی در تمام فصول سال به فرزندان خود و آموزش نحوه مراقبت از چشمان خود، احتمال اینکه در بزرگسالی به مراقبت از چشمان خود و استفاده از عینک آفتابی ادامه دهند، بیشتر خواهد شد.

به یاد داشته باشید، اگر در مورد بینایی کودک خود سؤال یا نگرانی دارید، از ما در کلینیک اپتومتری هاکان سوال بپرسید، ما به خوبی با علائم و نشانه‌های بیماری‌های چشم آشنا هستیم و می‌توانیم به شما در یافتن راه حل‌هایی برای بهبود کیفیت زندگی کمک کنیم.

منبع: sunglasses in winter

تازه‌ترین مطالب