• آدرس: کرمانشاه، روبروی پاساژ پلازا، برج نوبهار، طبقه 5، واحد 9
نوبت دهی تلفنی: 09355354347

خستگی چشم و درمان آن با عینک ضدخستگی

خستگی چشم و درمان آن با عینک های ضدخستگی

علت خستگی چشم:

با توجه به اینکه بسیاری از کار، اوقات فراغت و ارتباطات ما به صفحه کامپیوتر، تلفن یا لپ‌تاپ گره خورده است، عضلات چشمان ما دائماً بین کار دید از راه دور و دید نزدیک تغییر می‌کنند. این تمرکز روی دید نزدیک باعث خستگی مفرط عضلات چشم خواهد شد که در نتیجه باعث علائم زیر خواهد شد:

  • خستگی چشم
  • تاری دید
  • سردرد
  • سوزش چشم
  • چشم درد
  • اشک ریزش

که برای کاهش این علائم می توانید از عینک های ضدخستگی استفاده کنید که با کمک این عینک ها فشار چشمی که عضلات متحمل می شود را می توانید به کمک عینک جبران کنید.

علت خستگی چشم

عینک های ضد خستگی مناسب چه افرادی می باشند؟

  • افرادی که نیاز به تمرکز بالایی برای انجام کارهای نزدیک دارند مانند گرافیست ها، گیمرها، حسابداران، برنامه نویس ها و تمام افرادی که کار نزدیک بینی را برای مدت طولانی انجام می دهند.
  • افرادی که غیر پیرچشمی هستند. (معمولاً بین 18 تا 40 سال به عینک ضدخستگی نیاز دارند.)

عینک های ضد خستگی مناسب چه افرادی می باشند؟

عینک های ضد خستگی راهی مفید برای خلاص شدن از فشار چشم، تاری دید و حتی سردردهای بد پس از یک روز کاری طولانی

تفاوت های عینک تدریجی با عینک ضد خستگی:

با افزایش سن چشمان شما نیز پیر می شود. عضلات چشم در طول سالها کار طولانی دچار افت خواهند شد. به عنوان مثال ممکن است متوجه شده باشید که هنگام مطالعه یا دید اشیای دور دچار تاری دید شده اید که علت آن پیر چشمی است و راهکار آن استفاده از عینک تدریجی می باشد.

با کمک عینک های تدریجی دید دور، نزدیک و میانی شما اصلاح خواهد شد. اما در عینک های ضد خستگی بعد از مدتی کار نزدیک برای دید نزدیک شما عینک کمک می کند تا فشار عضلات چشم کاهش پیدا کند.

عینک تدریجی

پاسخ به سوالات متداول

آیا می توانیم همیشه از عینک ضد خستگی استفاده کنیم؟

مانند هر عینک اصلاحی، می توانید همیشه از عینک ضد خستگی استفاده کنید. قسمت بالایی این عینک ها به دید دور کمک می کند در حالی که قسمت پایینی به تمرکز دید نزدیک شما کمک می کند. در واقع این عینک ها فشار عضلانی که به چشم شما در هنگام دید نزدیک وارد می شود را از بین می برد.

عینک های ضد خستگی برای افراد با چه رنج سنی مناسب می باشد؟

اگر 18 تا 40 سال سن دارید، و برای انجام کارهای نزدیک بینی نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارید و در طول روز تایم زیادی مشغول مطالعه یا کار با وسایل دیجیتالی مانند لب تاپ یا گوشی موبایل هستید کاندید مناسبی برای استفاده از عینک های ضدخستگی هستید.

آیا عینک های ضد خستگی را میتوان بصورت آنلاین سفارش داد؟

جواب این سوال خیر می باشد، چون برای ساخت عینک های ضد خستگی باید حتما توسط اپتومتریست معاینه شوید تا نمره دقیق چشم شما تعیین شود سپس طبق معیارهای متفاوتی عینک در کمتر از ده دقیقه ساخته و به شما تحویل داده می شود.

چه مدت زمان طول می کشد تا به عینک ضد خستگی عادت کنیم؟

حداکثر بعد از دو تا سه هفته یاد می گیرید که برای دید نزدیک و در مواقعی که نیاز به تمرکز دارید از پایین عینک نگاه کنید و برای دید دور از بخش بالای عینک استفاده کنید. اگر بعد از این مدت دچار سوزش، اشک ریزش یا تاری دید شدید مجددا به اپتومتری مراجعه نمایید.

آیا عینک ضدخستگی فقط برای افراد با چشم های ضعیف تجویز می شود؟

اگر شما عینکی نباشید ولی در طول روز نیاز به تمرکز بالایی برای انجام کارهای نزدیک بینی داشته باشید و دچار سردرد، سوزش چشم، خستگی یا بیخوابی شبانه هستید می توانید از عینک های ضد خستگی برای کاهش علائم استفاده کنید.

آیا استفاده از پوشش بلو پروتکت برای عینک های ضد خستگی ضروری است؟

فیلتر نور آبی که از دستگاه های دیجیتال مانند لب تاپ، گوشی موبایل، تبلت و تلویزیون ساطع می شود می تواند روی خستگی چشم و چرخه خواب شبانه شما تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین توصیه می شود حتما روی عینک ضد خستگی از پوشش بلو پروتکت استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا عینک های ضد خستگی برای سلامت چشم شما هنگام کار نزدیک بینی طولانی مدت لازم است با ما تماس بگیرید.

رزرو نوبت معاینه از طریق وب سایت پذیرش 24

تازه‌ترین مطالب